Ač neradi, tak musíme…

Napsal(a): Clarian

Rubrika: Novinky Komentáře: 6 komentářů

Ano, už je to tak.
Nepochybně většina z vás už dávno ví o blížícím se novém zákoně pro Evropskou unii.
Jelikož taky nechceme být terčem tohoto zákonu a platit absurdní pokuty, nemáme na vybranou než tvrdě zakročit proti stávajícímu režimu, podobně jako jiné překladatelské skupiny.

Tímto tedy spouštím odpočítávání, které bude trvat neznámo kolik dní, na jehož konci zmizí ze stránek všechny softsuby!

Ano, čtete dobře! VŠECHNA VIDEA BUDOU ZNEPŘÍSTUPNĚNÁ!! Na stránkách budete mít stále volný přístup k našim překladům (titulky), ovšem už bez videa, které bohužel budete muset pohledat na anglických stránkách a stáhnout zvlášť.

Je nám to líto, ale věříme, že to všichni pochopíte.
Tímto vás směle vyzýváme: Chcete-li se podívat na nějaké softsuby od nás, máte několik posledních dní tak udělat a stahovat, než bude vše ztraceno!

A na závěr jedna dobrá zpráva: Činnost neukončujeme a dokonce zrovna nabíráme nové překladatele a korektory, aby všechna anime na těchto stránkách byla dokončena. Prosíme tedy zároveň o trochu strpení, než zase najedeme na rychlejší trať :)

6 comments to Ač neradi, tak musíme…

 • Rei  says:

  Chtěla bych se zeptat, jak to v současnosti vypadá s aktivitou skupiny? Tady sice píšete, že činnost nekončí, spíš naopak, ale od Vánoc se tady prakticky nic neděje. Chtěla jsem napsat i ohledně Náboru, ale takhle nevím, jestli to má vůbec cenu.

 • akira123456  says:

  Dobrý den, měla bych jednoduchý dotaz. Kde je ten zákon, který má obsahovat nová autorská práva, zapsán, kde je? Chtěla bych si ho přečíst. Procházela jsem hodiny novely zákonů jak českých, slovenských tak i evropských a nikde jsem nic nenašla, proto mě to zajímá, jinak tohle celé beru jako naprostou blbost a výmysl.

  • Clarian  says:

   Ono ani tak nejde o nový zákon, jak jsme zjistili, jako spíš o novelu již daného zákona. Porušování autorských práv je samozřejmě stejně nelegální jako už několik let. Spíš jde o to, že zásahy jsou mnohem ráznější. Už několik českých skupin obdrželo oficiální varování od právníků, například Akihabara, HnS, Namae no Nai atd. Celosvětově se ruší plno stránek a dochází mnohem více k zatýkání a pokutám než dříve. Jinak se situace až tak nezměnila, ale proč bychom to měli my riskovat? Tohle všechno je na naše triko, ne na triko těch, co si to stáhnou. Doufám, že to chápete.

 • dsafas  says:

  Zbytočné. Žiadna zmena sa nechystá v copyright zákone a ani žiadna dohoda. Toto je blbosť, ktorú si vymyslela akihabara, asi kôli fake info od niekoho. Nikde není oficíalna zmienka o téjto zmene / dohode a ani sa o tom nerokovalo. Je to blbosť! Prosím spametajte sa všetci!!!!

  • Clarian  says:

   Kdybys trochu sledoval dění věcí, zjistíš, že o akihabaru tady VŮBEC nejde. Nikdo z nás na tu stránku prakticky ani nechodí. Falešné info to taky není. Jen se neví, do jakého rozsahu se nový mezinárodní zákon projeví.

 • Songoslav  says:

  Dobrý den,no v téhle situaci moc dobrý ne no.Nic půjdu k pointě,mohli byste prosím dopřeložit Yahari ore no seishun druhou season?Nemám cim to vrátit takže na to nemusíte vůbec reagovat.
  Songoslav

Leave a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Google+